dominoFiber     domiRobot     Blog

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Gönderen Konu: Sonof wifi kontrol kartına geliştirici wifi kart ekleme  (Okunma sayısı 1241 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 18, 2019, 01:12:27 ÖS
Çevrimdışı Elbir
*
Profili Görüntüle 
Öncelikle herkese selamlar arkadaslar . Daha yeni internetten gördügüm sonof marka wifi kontrol cihazını aldım akıllı ev sistemi diye geçiyormus . Cihaz elime ulaştıgında sadece tek bir cihaza bağlandığını farkettim.Neyse toplamda 4 cihazım var bunlara ayrı ayrı cihaz almak gerçekten pahalıya mal olur ki ben öğrenciyim. Domirobotta gezerken wifi geliştirme kartlarını gördüm.Ve şunun üstüne basarak söylemek isterim öncelikle elektrik bilgim fazla yok amatörüm böyle ufak vihazları baglayabiliyprum merakım var sizin engin tecrübe ve bilgileriniz lazım abiler. Simdi ben wifi geliştirici karttan alsam bunun üstünde 4 cıkısı var  elimdeki cihaza bağlayabilir miym? Hadi bağladım nasıl bir yol izleyeceğim? Yardımlarınızı bekliyorum lütfen yol gösterin. Elimdeki cihaz bu wifi geliştirme kartı da altta 

Nisan 18, 2019, 07:27:12 ÖS
Yanıtla #1
Çevrimdışı Hasan ERTURK
Profili Görüntüle 
Satın almak istediğiniz ürüne ait domirobot linkini verrirseniz bakalım.

Nisan 19, 2019, 11:21:00 ÖS
Yanıtla #2
Çevrimdışı Elbir
*
Profili Görüntüle 
abi kafamda ki olanı size anlatsam simdi ben bitane wifi uzaktan kontrollu cihazdan aldım bu sonofun, neyse cihaz geldiginde buna sadece bir tane elektronik alet baglanabiliyormus.  Benim kafamdaki düşünce su ben 4 tane elektronik aleti baglamak istiyorum örnegin vantilatörü ayrı ışıkları ayrı kontrol edeyim diyoum bunun için sonofun cok kanallı aleti mevcut ama maddi olarak imkanım fazla yok. Bende dedim ki bu aldıgım cihazdaki giriş yerlerini çoklayıp 4 cihazı da baglasam olmaz mı youtube da bir video buldum. Ama elektrikten o boyutta anlamıyorum😂 buldugum bi domirobot linki yok bu fotoda wifi kart geliştirici örn verdim .
https://www.youtube.com/watch?v=UEPHQoz254Y Burda videoda yabancı bi adam bu benim aldıgım cihazı aklımdaki fikire çeviriyor ama anlamadım ben pek😂 me almam lazım nasıl yapmam lazım yardım ederseniz gerçekten minnettar olurum🙏

Nisan 19, 2019, 11:32:27 ÖS
Yanıtla #3
Çevrimdışı Elbir
*
Profili Görüntüle 
Mesela 4 lü 5v röle alıp ekleme yapsam sonofa yani bu sonofdaki çıkış kısmına çogaltıcı ekleyebilir miyim?

Nisan 20, 2019, 07:55:47 ÖÖ
Yanıtla #4
Çevrimdışı Hasan ERTURK
Profili Görüntüle 
Satın almış olduğunuz ürün ile sadece 1 tane cihazı aç kapa yapabilirsiniz. Daha fazla cihazı aç kapa yapabilmek için çıkış sayısı daha fazla olan bir ürün almanız gerekir.

Alternatif olarak satın almış ürünle 4 farklı cihazı aç kapa yapabilmek için aşağıdaki ürünleri satın almanız ve ürünler arasındaki kablo bağlantılarını yaptıktan sonra arduino kartına uygun bir program atmanız gerekir.

Sonra daha önce satın almış olduğunuz sonoff ürünüyle 4 cihazı aç kapa yapabilirsiniz. 4 cihazın açık ya da kapalı olma durumuna göre 16 değişik durum söz konusudur. Sonoff cihazınızla her aç kapa işleminden sonra birbirinden farklı 16 değişik durum sırayla gerçekleştirilebilir. Değişimler sırayla olacaktır. Arada atlama yapamazsınız.
« Son Düzenleme: Nisan 20, 2019, 05:13:21 ÖS Gönderen: Hasan ERTURK »

Nisan 20, 2019, 04:54:01 ÖS
Yanıtla #5
Çevrimdışı Elbir
*
Profili Görüntüle 
Hocam çok teşekkürler yardımlarını için 🙏 programlama olayını nasıl yapıcam peki

Nisan 20, 2019, 04:59:28 ÖS
Yanıtla #6
Çevrimdışı Hasan ERTURK
Profili Görüntüle 
Ürünleri domiRobottan alırsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Nisan 21, 2019, 04:10:13 ÖS
Yanıtla #7
Çevrimdışı Elbir
*
Profili Görüntüle 
Tabiki problem degil abi domirobottan alırım yalnız pek bilgi ve tecrübe sahibi degilim ama merakım var ciddi anlamda ve bu proje ilk projem olarak da örnek olur kendime. Yazdıgınız ürünler dışında başka bir şeye gerek yoksa üç beş paramı toplayıp sipariş vericem. :) mail tada herhangi bir iletişim adresiniz varsa ürünler elüme ulaştıgında sizinle oradan irtibata geçeyim hocam uygun mudur sizce de?

Nisan 21, 2019, 04:52:24 ÖS
Yanıtla #8
Çevrimdışı Hasan ERTURK
Profili Görüntüle 
Bu satın aldığınız sonoff ürününü kullanırken bir mesafe problemi var mı? Yani telefonunuzla ürün arasındaki iletişim mesafesini sınırlayan bir durum söz konusu mu?