dominoFiber     domiRobot     Blog

 
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 5
1
BBC Micro:Bit / Ynt: BBC Micro:Bit
« Son İleti Gönderen: harunoztrk Dün, 12:23:05 ÖS »
Öncedenmiş o oyunlar benim zamanımdaki oyunlar bile yok olmuş :)
2
BBC Micro:Bit / Ynt: BBC Micro:Bit
« Son İleti Gönderen: Hasan ERTURK Eylül 21, 2017, 05:41:15 ÖS »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=l7LTg15KPgE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=l7LTg15KPgE</a>

Güzelmiş. Ama biz çelik çomak, yakan top, misket, stop falan oynardık. Hey gidi günler.
3
BBC Micro:Bit / Ynt: BBC Micro:Bit
« Son İleti Gönderen: harunoztrk Eylül 21, 2017, 04:20:53 ÖS »
Ya şimdi çocuk olmak vardı.

Aynen öyle Hasan Bey. Sizcede çok hoş değilmi linke bakarmısınız  :D
https://www.youtube.com/watch?v=l7LTg15KPgE
4
BBC Micro:Bit / Ynt: BBC Micro:Bit
« Son İleti Gönderen: Hasan ERTURK Eylül 21, 2017, 04:02:58 ÖS »
Ya şimdi çocuk olmak vardı.
5
BBC Micro:Bit / BBC Micro:Bit
« Son İleti Gönderen: hasanesen Eylül 21, 2017, 03:43:59 ÖS »
BBC Micro:Bit Nedir?

Micro:bit BBC tarafından çıkartılan ve Make It Digital inisiyatifi doğrultusunda çocuklara kodlama ve üretme konusunda ilham vermeyi amaçlayan bir oluşum. Micro:bit kredi kartı büyüklüğünde bir devre kartıdır. Günlük yaşantımız aslında bu devre kartlarıyla çevrilmiş durumda. Fakat çoğunu biz fark edemiyoruz. Bazen biz dışarıdan bu kartlara komut vererek, onların bir iş yapmasını bekliyoruz veya onlardan gelen bir uyarıya yönelik bir aktivitede bulunuyoruz.

Microbit’in ön yüzünde , 5 X 5 büyüklüğünde led, 2 tane buton, giriş çıkış birimleri ve güç birimleri bulunuyor. Arka yüzünde ise işlemci, güç ve usb girişleri, anten, ivme sensörü ve pusula sensörü bulunuyor.

Kullanmak için yapılması gereken tek şey, usb bağlantısı ile bilgisayara takmak. Sonrasından microbit.org adresinde yazdığınız kodları sürükle bırak yöntemi ile microbit içine bırakabiliyorsunuz.

Neden Micro:Bit?

Micro:bit ile dışarıdan veri alip yazdığımız kod yardımı ile bunu işleyip veya bir kod yazıp dışarıya veri gönderip bununla bir iş yapabilmek şahane ve çok basit. Bu yüzden bu tür kodlama ve robotik araçları bence çok değerli.

Kodlama eğitiminde temel olarak problem çözme ve algoritma becerilerimizi geliştirdikten sonra programlama dillerini öğrenip elle tutulur çalışmalar yapabilmek bizi ve çocukları motive edecektir. Micro:bit Python, Java Script veya blok programlama dilleri ile programlanabiliyor. Bu nedenle her seviye için uygun bir araç.

Microbit’in özelliklerini kullanarak farklı uygulamalar yapabilirsiniz. Burada önemli olan öğrencilerinize microbiti kullanacak bir sebep vermek. Ve buna yönelik çalışmalar yapmak daha yararlı olacaktır.

Yazımın devamı için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.  :)
https://egtek.wordpress.com/2017/03/10/bbc-microbit-ile-kodlama/
http://microbit.org/BBC tarafından geliştirilmiş micro:bit ürünleri en iyi fiyat ile www.domirobot.com ’da.                               BBC tarafından geliştirilmiş micro:bit ürünleri en iyi fiyat ile www.domirobot.com ’da.                                                                BBC tarafından geliştirilmiş micro:bit ürünleri en iyi fiyat ile www.domirobot.com ’da.                                                                BBC tarafından geliştirilmiş micro:bit ürünleri en iyi fiyat ile www.domirobot.com ’da.                                                                BBC tarafından geliştirilmiş micro:bit ürünleri en iyi fiyat ile www.domirobot.com ’da.                                                                BBC tarafından geliştirilmiş micro:bit ürünleri en iyi fiyat ile www.domirobot.com ’da.                                                                BBC tarafından geliştirilmiş micro:bit ürünleri en iyi fiyat ile www.domirobot.com ’da.                                                                BBC tarafından geliştirilmiş micro:bit ürünleri en iyi fiyat ile www.domirobot.com ’da.                                                                BBC tarafından geliştirilmiş micro:bit ürünleri en iyi fiyat ile www.domirobot.com ’da.                                                                BBC tarafından geliştirilmiş micro:bit ürünleri en iyi fiyat ile www.domirobot.com ’da.                                                                BBC tarafından geliştirilmiş micro:bit ürünleri en iyi fiyat ile www.domirobot.com ’da.                                                                BBC tarafından geliştirilmiş micro:bit ürünleri en iyi fiyat ile www.domirobot.com ’da.                                                                BBC tarafından geliştirilmiş micro:bit ürünleri en iyi fiyat ile www.domirobot.com ’da.                                                                BBC tarafından geliştirilmiş micro:bit ürünleri en iyi fiyat ile www.domirobot.com ’da.                                                                BBC tarafından geliştirilmiş micro:bit ürünleri en iyi fiyat ile www.domirobot.com ’da.                                                                BBC tarafından geliştirilmiş micro:bit ürünleri en iyi fiyat ile www.domirobot.com ’da.                                                                BBC tarafından geliştirilmiş micro:bit ürünleri en iyi fiyat ile www.domirobot.com ’da.                                 
6
Odroid / Odroid Magazine Ağustos Sayısı
« Son İleti Gönderen: harunoztrk Eylül 18, 2017, 02:53:20 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar bugün Odroid Magazine'in Ağustos sayısı da yayınlandı. Bol magazinli günler :D

https://drive.google.com/file/d/0B_ZrtSIzAEsdM1RYNDMwenlfYUU/view

<a href="http://forum.domirobot.com/pdf/ODROID-Magazine-201708.pdf" target="_blank">http://forum.domirobot.com/pdf/ODROID-Magazine-201708.pdf</a>
7
Odroid / Odroid - XU4 Kullanım Klavuzu (Eng.)
« Son İleti Gönderen: Hasan ERTURK Eylül 18, 2017, 02:03:54 ÖS »
<a href="http://forum.domirobot.com/pdf/odroid-xu4-user-manual.pdf" target="_blank">http://forum.domirobot.com/pdf/odroid-xu4-user-manual.pdf</a>
8
Odroid / Ynt: DUYURU: Odroid Türkiye Topluluğu
« Son İleti Gönderen: Hasan ERTURK Eylül 18, 2017, 01:51:45 ÖS »
hayırlı olsun.
9
Odroid / Ynt: Odroid Magazine Temmuz sayısı
« Son İleti Gönderen: harunoztrk Eylül 18, 2017, 10:15:08 ÖÖ »
Teşekkürler  :)
10
Odroid / Odroid Magazine Temmuz sayısı
« Son İleti Gönderen: MEKATRON Eylül 18, 2017, 09:35:02 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar Odroid Magazine Temmuz sayısına linkten erişebilirsiniz.

https://drive.google.com/file/d/0B_ZrtSIzAEsdSWZ0RVQ2UEdPNXc/view

<a href="http://forum.domirobot.com/pdf/ODROID-Magazine-201707.pdf" target="_blank">http://forum.domirobot.com/pdf/ODROID-Magazine-201707.pdf</a>
Sayfa: [1] 2 3 ... 5